Новини
З 19 по 25 травня в Україні вперше проходить Національний тиждень безбар’єрності. Заходи, присвячені цій темі, відбулися й у Черкаській обласній бібліотеці для дітей.
У відділі обслуговування дітей дошкільного віку та учнів 1 – 4 класів учні 3-х класів Першої міської гімназії стали учасниками години вражень «Прославлені у спорті (паралімпійці»). З міркувань безпеки захід пройшов в укритті.
Діти дізналися про те, що паралімпіада – це не просто спортивні змагання, а й історії людей, які змогли подолати найважчі випробування та є прикладом спортивних і життєвих досягнень. Познайомилися з історією паралімпійського руху в Україні та найвищими результатами наших спортсменів. Адже успіхи паралімпійців привертають увагу до України на міжнародній арені й надихають людей продовжувати боротись, незалежно від обставин.
Відразу дві зустрічі із сучасними українськими письменницями Мією Марченко та Катериною Пекур мали можливість відвідати читачі Черкаської обласної бібліотеки для дітей. Заходи вийшли фантастичними в усіх значеннях цього слова, адже обидві авторки пишуть фантастику й фентезі для дітей і підлітків, а ще – просто фантастично цікаво розповідають про свою творчість, методи роботи й задуми на майбутнє. Поспілкуватися з письменницями в межах «Літературного рандеву з Мією Марченко та Катериною Пекур», організованого відділом обслуговування учнів 5 – 9 класів, завітали учні 8-А й 8-Б класів Першої міської гімназії. А за два дні обговорити спільний проєкт авторок «Діти вогненного часу» й окремий роман Мії Марченко «Місто тіней» за участю обох письменниць у бібліотеці зібралися учасники читацького клубу «Книжкові серфери» й літературно-творчого гуртка «Пегасик».
Добре весняне свято, пов’язане з найріднішою у світі людиною, – День матері – відзначили відразу в кількох відділах Черкаської обласної бібліотеки для дітей. Читачі мали нагоду висловити свої найщиріші почуття вербально й відразу «на місці» – під час тематичного дійства. Або виготовити разом з однолітками якусь милу вітальну дрібничку під час майстер-класів і порадувати маму вже в день самого свята, яке цьогоріч припало на 11 травня. У кожному разі атмосфера в бібліотеці наприкінці минулого тижня царювала піднесена й радісна, бо малеча дуже відповідально підійшла до святкувань.
«Чарівний звірослов українського міфу. Птахи» – це видання, що з головою занурить вас у світ реальних і фантастичних птахів, яких наші предки вважали творцями, провісниками й оберегами. У своїй книзі Дара Корній представляє унікальне авторське бачення створінь, на яких багата українська міфологія. Від Сокола-Роду й до Судді – ви вирушите в надзвичайну мандрівку, сповнену національного колориту й прадавніх традицій.
Книжка також містить надзвичайно красиві ілюстрації Софії Мудрої та Єлизавети Варави, які дадуть вам змогу ще більше заглибитися в зміст й осягнути масштаб фантазії наших пращурів.
Пропонуємо більше дізнатися про видання з нашого нового однойменного буктрейлера. Відео також відкриває нову рубрику «Буктрейлери» на сайті Черкаської обласної бібліотеки для дітей у розділі «Радимо прочитати».
Прем’єру вистави за мотивами «Казочки про зайчикову знахідку» Івана Андрусяка представили читачам Черкаської обласної бібліотеки для дітей учасники лялькового гуртка «Грайлик», що працює при закладі. Першими глядачами вистави стали учні 4-А класу СПШ № 3, у якому здебільшого й навчаються юні артисти.